שירין הרצוג
שירין הרצוג

תפקיד: שותפה


פרטי קשר

טל: 03-7111711
פקס: 03-7111700
sherzog@rco.co.il
להורדת כרטיס ביקור דיגיטלי

התמחויות

ממשל תאגידי
מיזוגים ורכישות

משפט מסחריShirin Herzog, was recommended by the 2017 edition of Legal 500 as ‘a go-to lawyer for complex M&A and corporate governance matters’

שירין הינה ראש מחלקת מיזוגים ורכישות, ניירות ערך ועסקאות בינלאומיות במשרד רוטנברג ושות', לאחר הצטרפותה למשרד כשותפה בשנת 2007. ניסיונה הנרחב ומומחיותה במספר שיטות משפט בינלאומיות מאפשרים לה להתמודד עם קשת רחבה של נושאים תאגידיים בינלאומיים ועסקאות פיננסיות מקומיות ובינלאומיות. שירין ידועה בגישתה החדשנית בעולם המיזוגים והרכישות והעסקאות הבינלאומיות, והובילה מגוון של עסקאות משמעותיות ומורכבות, הטומנות בחובן נושאים רבים.

שירין מייעצת בקביעות ללקוחות מקומיים וזרים בענייני ממשל תאגידי ובנושאים הקשורים לחוק החברות, כמו גם בנושאים תאגידיים כלליים.

ניסיונה המגוון של שירין כולל ייעוץ בנושא מיזוגים ורכישות של חברות פרטיות וציבוריות, ארגון מחדש של חברות, השקעות של קרנות זרות, עסקאות מימון, עסקות מסחריות הצעות רכש והנפקות לציבור.

ניסיונה המוצלח והרב כולל ייצוג קהל לקוחות נרחב, לרבות לקוחות בינלאומיים מובילים כגון "SONY", "Microsoft", "Hughes Communication", "YAHOO", "AOL", ואף קרנות השקעה פרטיות כגון "KKR", "APOLLO" ו-"Eton Park". 

ניסיונה המגוון של שירין כולל גם עבודה במשך מספר שנים כעורכת דין במחלקת דיני החברות והבנקאות של משרד עורכי הדין המוביל Simpson Thacher & Bartlett בניו יורק.• שירין ייצגה את ליקוויד טלקום, חברה שמרכז עסקיה בלונדון, ספקית תקשורת גלובלית ומפעילת אחת מרשתות התקשורת הגדולות באפריקה, בהצעה שהגישה לרכישת השליטה בחברת התקשורת הלוויינית סאטקום תקשורת (מקבוצת יורוקום). זהו הצעד הראשון של החברה האפריקנית בארץ.
• שירין ייצגה בורסה אירופית בהצעה שהעמידה לרכישת השליטה בבורסה בת"א.
• שירין ייצגה קרן זרה שהייתה בעלת מניות מיעוט בחברת מובילאיי בקשר לשלב הראשון של מיזוגה עם אינטל (15.3 מיליארד דולר).
• שירין יצגה את הוועדה המיוחדת של דירקטוריון ביולייט מדעי החיים בע"מ, הנסחרת בבורסה בת"א, לגבי מיזוג שתוכנן עם גוף סיני (שווי שוק כ 40 מיליון ₪).
• שירין ייצגה קרן זרה שהייתה בעלת שהיתה בעלת מניות מיעוט בחברת פריגו בקשר להצעת הרכש של מיילן למניות פריגו (27 מיליארד דולר).
• שירין הובילה את הייעוץ המשפטי לחברת SONY לגבי רכישת חברת אלטייר סמיקונדקטור הישראלית בסכום של 212 מיליון דולר. זו הייתה הרכישה הראשונה המשמעותית שביצעה סוני בישראל, ורכישה ראשונה של תעשיית השבבים בישראל. הרכישה אפשרה לסוני דריסת רגל משמעותית בעולם ה- IoT בישראל.
• שירין העניקה ייעוץ לוועדה העצמאית של חברת Given Imaging בע"מ, שנסחרה בנאסד"ק ובבורסה לניירות ערך בתל אביב, בקשר למיזוגה (בסכום של כ-מיליארד דולר) עם חברת plc Covidien (הנסחרת בבורסה של ניו-יורק).
• שירין מייצגת את חברת Microsoft בביצוע מספר מיזוגים מקבילים ובמגוון נושאי ממשל תאגידי ודיני חברות, לרבות פירוק מיזם משותף עם חברת ISP ישראלית אשר הפעילה את פורטל MSN המקומי.
• שירין ייצגה קרן בינלאומית להשקעות פרטיות בהתמודדותה על רכישת גרעין השליטה בחברת נטפים בע"מ (חברה שהוערכה בזמנו במדיה בשווי של כ-950 מיליון דולר).
• שירין ייעצה לחברת פרטנר תקשורת בע"מ, מפעילת תקשורת סלולרית מובילה בישראל (בעבר "Orange'" ישראל), בקשר לעסקת מכירת המניות של בעלת השליטה בה, סקיילקס. קודם לכן, שירין ייעצה לחברת פרטנר גם בנוגע להעברת השליטה בה, עסקה בשווי של כ- 5.4 מיליארד ₪, ואף בקשר להתמודדותה על רכישת חברת "מירס" תקשורת בע"מ.
• שירין יצגה את מר לנדא, מייסד ומנכ"ל לשעבר של חברת הדפוס הדיגיטלי אינדיגו ובעל מניות בחברת טבע תעשיות פרמצבטיות בע"מ, במסגרת מאמציו הכבירים לשיפור מדיניות הממשל התאגידי של טבע (שווי השוק של חברת טבע בזמנו היה כ-61 מיליארד דולר). שירין מייעצת גם לבעלי מניות מיעוט של תאגידים ציבוריים ישראלים אחרים בנושאי ממשל התאגידי. שירין מייצגת ארגון ללא כוונת רווח מארה"ב בקשר עם עסקאות בישראל לרווחת הציבור (בתי חולים, אקדמיות, מתנ"סים וכדומה).
• שירין ייצגה את חברת Hyperion Therapeutics Inc. אשר נסחרה בנאסד"ק והתמזגה אל חברת Horizon Pharma plc (בתמורה ל-956 מיליון דולר), בקשר עם הסכם הביניים שעסק ברכישה מוקדמת יותר של חברת Andromeda Biotech Ltd מחברת Clal Biotechnology Ltd. מחיר הרכישה עמד על סך של כ-550 מיליון דולר.
• שירין פעלה כיועצת מיוחדת של חברת Precise Software, חברה ישראלית שנסחרה בנאסד"ק, במיזוג משולש-הפוך ייחודי בשווי של כ- 620 מיליון דולר.
• שירין ייצגה תאגיד ענק אמריקני בקשר עם הצעתו לרכוש את חברת גילת רשתות לוויין בע"מ, חברה ישראלית הנסחרת בנאסד"ק ובבורסה לניירות ערך בתל אביב
• שירין ייצגה קרן זרה שהייתה בעלת מניות מיעוט בחברת מכתשים אגן תעשיות בע"מ, בקשר עם מיזוגה של מכתשים (ששווי השוק שלה בבורסה לניירות ערך דאז עמד על כ- 2.4 מיליארד דולר) עם חברת ChemChina .
• שירין העניקה ייעוץ לקרן השקעה, ביחס למניות המיעוט בחברת כימיקלים לישראל בע"מ שרכישתה נשקלה אז על-ידי PotashCorp (שווי חברת כימיקלים לישראל, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב, היה כ-55 מיליארד ₪).
שירין נבחרת לאורך שנים לאחת מעורכות הדין המובילות בתחום המסחרי בישראל, ע"י מדריך Legal 500 EMEA. (מהדורת 2017 שלו ממליצה עליה כעורכת דין אליה פונים לעסקאות מיזוגים ורכישות מורכבים ולנושאי ממשל תאגידי").
• במהדורת 2018 של מדריך IFLR1000, זכתה שירין להכרה כ- "Leading Lawyer- highly regarded for Israel" ע"י מדריך IFLR1000, בהמשך לדירוגים בהם זכתה בשנים קודמות.
• מחלקת המיזוגים והרכישות דורגה בין המובילות בארץ על ידי מדריכי הדירוג Legal 500 EMEA, BDICode, IFLR, Dun's 100.
• שירין נבחרה כעורכת הדין המשפיעה והבולטת בישראל בתחום המיזוגים והרכישות, על-ידי "מלומדות" - דירוג 35 עורכות הדין המשפיעות והבולטות בתחומן בישראל, לצפייה בדירוג - https://melumadot.co.il.

  • לשכת עורכי הדין בישראל, 1988.

  • לשכת עורכי הדין בניו יורק, 1990.

  • חברה בלשכת עורכי הדין הבינלאומית, 2015.

• תואר שני במשפטים בהצטיינות (LL.M) - אוניברסיטת ניו יורק.
• תואר ראשון במשפטים (LL.B) - האוניברסיטה העברית, 1987, שם שמשה מתרגלת במסים.
• שירין שימשה כפרופסור אורח למשפטים בפקולטה למשפטים של אוניברסיטת ג'ורג'טאון בארה"ב, שם לימדה קורס תחת הכותרת "ממשל תאגידי: פרספקטיבה בינלאומית", במהלך השנה האקדמית 2004-2005.
• שירין מרצה על מגוון רחב של נושאים משפטיים לגורמים מקצועיים שונים, כגון עורכי דין החברים בלשכת עורכי הדין בישראל, עורכי דין החברים בלשכת עורכי הדין הבינלאומית ומשלחות של משקיעים.
Shirin H. Herzog "Israel turns 71 - Is the start-up nation ready to be a scale-up nation?", Times of Israel
שירין הרצוג "האם דירקטורים יעדיפו נושים על פני טובת החברה?", גלובס
שירין הרצוג "תוצאות אסיפת בעלי המניות של בזק", Times of Israel
שירין הרצוג "ראיון לעניין אסיפת בעלי המניות הקרובה של בזק", Times of Israel
שירין הרצוג "בין חברתיות לחברה בע"מ: הלקח שאפשר ללמוד ממלאנוקס", גלובס
שירין הרצוג "דילמת האסיר של בעלי מניות בזק", גלובס
שירין הרצוג "דילמת האסיר של בעלי מניות בזק", Times of Israel
שירין הרצוג "ההזדמנויות שחוק הריכוזיות נותן לשחקנים חדשים במשק הישראלי", The International Institution for the Study of Cross-Border Investment and M&A
שירין הרצוג "ההזדמנויות שחוק הריכוזיות נותן לשחקנים חדשים בשוק", Times of Israel
שירין הרצוג "על היכולת לרכוש את טבע או לנהל מאבק פרוקסי בה", Times of Israel
שירין הרצוג "מורה נבוכים: הועדה המיוחדת שאישרה את עסקת בזק ו-Yes", גלובס
שירין הרצוג "מורה נבוכים: הועדה המיוחדת שאישרה את עסקת בזק ו-Yes", בטאון איגוד הדירקטורים
שירין הרצוג "על הצעת הרכש של אינטל לעסקת מובילאיי", Times of Israel
שירין הרצוג "המסלול להשלמת הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי ", כלכליסט
שירין הרצוג "המשמעויות של עסקת אורמת", גלובס
שירין הרצוג "מבט נוסף על עסקת מובילאיי", גלובס
שירין הרצוג "דרושה - חקיקה מאוזנת", מגזין אחד העם של איגוד החברות הציבוריות ועיתון הארץ
שירין הרצוג "הקלות רגולטוריות לחברות ציבוריות קטנות", מגזין אחד העם של איגוד החברות הציבוריות ועיתון הארץ
שירין הרצוג "דייסת חוק הריכוזיות", גלובס
שירין הרצוג ייצגה את ענקית הטכנולוגיה סוני ברכישת ענק של חברת אלטייר הישראלית
שירין הרצוג "טרפודה של עסקת כיל", גלובס
שירין הרצוג "עוד שנה - סיכום שנת 2012 במשפט", גלובס
שירין הרצוג "האם עסקת מכתשים נכתשת?", גלובס
שירין הרצוג "הגבלים עסקיים - קריצת עין עסקית", גלובס
שירין הרצוג "יצא שכרם בהפסדם", גלובס
שירין הרצוג "מאבדים שליטה", גלובס
שירין הרצוג "גם בדלאוור אין מספיק שופטים", גלובס
שירין הרצוג "זמן המיזוגים", גלובס
שירין הרצוג "השמועות על מות הקפיטליזם היו מוקדמות בהחלט" News1
שירין הרצוג "פגיעה בוודאות המשפטית", גלובס
שירין הרצוג "גמול הולם", גלובס
שירין הרצוג "חוק החברות - מי שלא ייערך, לא ייהנה מההקלות הצפויות", גלובס
שירין הרצוג "גרון עמוק- דילמת האתיקה של עורכי-דין הישראליים לאור חקיקה אמריקנית", גלובס
שירין הרצוג "זמן הדירקטורים החיצוניים: בתקופת מעבר של ארבעה חודשים, יוכלו חברות ציבוריות לשפר את גמולם", גלובס
שירין הרצוג "פוקוס: גמול דירקטורים חיצוניים", גלובס
שירין הרצוג "המימון בקצה הצינור", גלובס
שירין הרצוג "להתיר שיפוי כפול" גלובס
שירין הרצוג "חוק החברות עולה כיתה", גלובס
שירין הרצוג "הצעת רכש - האופציה העוינת", גלובס
שירין הרצוג "סוביודיצה - בדיחה נלעגת" גלובס
שירין הרצוג "השמועות על מות הקפיטליזם היו מוקדמות בהחלט", News1
שירין הרצוג "שכר הבכירים – איך לא לשפוך את המים עם התינוק", בטאון איגוד החברות הציבוריות.
שירין הרצוג "עסקאות מיזוגים ורכישות בישראל", Interlayer, בטאון Interlaw, ה- International Association of Independent Law Firms in Major World Centers.
שירין הרצוג בראיון מיום 6.8.2017 לעיתון Times of Israel על היכולת לרכוש את טבע או לנהל מאבק פרוקסי בה.
שירין הרצוג בראיון בנושא המסלול להשלמת הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי (שווי עסקה 15.3 מיליארד דולר) (כלכליסט, 1.8.2017).
שירין הרצוג בראיון מיום 1.8.2017 בנושא המסלול להשלמת הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי (שווי עסקה 15.3 מיליארד דולר), Times of Israel.
שירין הרצוג במאמר המנתח את עסקת אורמת-אוריקס (שווי חברה כשלושה מיליארד דולר) (גלובס, 15.5.2017).
שירין הרצוג במאמר המנתח את הדרישות להקמת ה"ועדה המיוחדת" של הדירקטוריון ולפעולתה (גלובס, 29.6.2017).
מאמרה של שירין הרצוג המנתח את התנאים להשלמת הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי (שווי עסקה 15.3 מיליארד דולר) (גלובס, 16.7.2017).
מאמרה של שירין הרצוג מיום 20.7.2017 בעיתון Times of Israel על הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי (שווי עסקה 15.3 מיליארד דולר).
שירין הרצוג בראיון מיום 31.7.2017 עבור העיתון Times of Israel בנושא הארכת הצעת הרכש של אינטל למניות מובילאיי (שווי עסקה 15.3 מיליארד דולר) (Times of Israel).
פאנל בהשתתפות שירין הרצוג בנושא "הרחבת חובת הזהירות ואחריות הדירקטורים", הארץ (27.9.2017)
שירין הרצוג בראיון מיום 6.11.2017 בנושא השלכות הרוחב לדירקטורים בישראל של הודעת רשות ני"ע על העברת תיק בזק לפרקליטותה (Times of Israel).
שירין הרצוג בראיון בנושא תחולת חוק הריכוזיות על עסקת דסק"ש המתוכננת בקבוצת אי.די.בי (גלובס, 27.10.2017).IDB.
מאמרה של שירין הרצוג בנושא ה"ועדה המיוחדת" של הדירקטוריון (בטאון איגוד הדירקטורים בישראל, אוגוסט 2017).
שירין הרצוג בראיון לעיתון Times of Israel על השלכות הרוחב לדירקטורים בישראל של הודעת רשות ני"ע על העברת תיק בזק לפרקליטו (6.11.2017).
שירין הרצוג בראיון לעיתון גלובס על השלכות הרוחב לדירקטורים בישראל של הודעת רשות ני"ע על העברת תיק בזק לפרקליטות (7.11.2017).
שירין הרצוג, "רכישת חברה ציבורית – משימה קשה אך אפשרית" (גלובס).