משחק הכיסאות המוזיקלי בישראל – המוסיקה עומדת להסתיים

מה הקשר בין חוק הריכוזיות לביקורה של משלחת ברזילאית בישראל?

משלחת מברזיל מטעם ארגון הדירקטורים הברזילאי, IBGC – Brazilian Institute of Corporate Governance ביקרה בישראל בסוף מאי. זאת, במסגרת שת"פ עם  איגוד הדירקטורים בישראל, החבר בארגון דירקטורים בין-לאומי. המשלחת כללה עשרות אנשי עסקים ויועצים בתחומי אנרגיה, אחזקות, תעשייה, חברות ממשלתיות ועוד.

עו"ד שירין הרצוג, שותפה וראש מחלקת מיזוגים ורכישות, ניירות ערך ועסקאות בינלאומיות במשרד רון גזית, רוטנברג ושות', הרצתה בפני חברי המשלחת על הזדמנויות השקעה בחברות ישראליות ועל חוק הריכוזיות הישראלי כמקפצה רגולטורית למשקיעים זרים. הרצוג, מומחית לענייני ממשל תאגידי, ציינה בפניהם את חלון ההזדמנויות הקצר שנותר לישום החוק עד סוף 2019,

לדברי מנכ"לית משותפת באיגוד הדירקטורים הישראלי, עו"ד מיכל מור קופל, "חלק משיתוף הפעולה עם איגודי דירקטורים בעולם הוא להעניק כלים מקצועיים חוצי יבשות לצד יצירת קשרים עסקיים, במטרה להצמיח את המשק הישראלי. שיתוף פעולה עם איגוד הדירקטורים הברזילאי הנו תחילתה של מערכת יחסים מקצועית שמטרתה להצמיח את חברי האיגוד הישראלי והברזילאי".

בפני המשלחת הרצתה גם רו"ח אירנה בן יקר, שותפה בחטיבת ניהול הסיכונים ב- Deloitte וראש המרכז הישראלי לממשל תאגידי, מבין האחראים על אירוח וארגון האירוע במשרדי Deloitte. בן יקר הציגה בפני המשלחת היבטים מרכזיים בסוגיית מעורבותם של מחזיקי עניין בחברות.

עם נציגי IBGC נמנו גם הלוסיה בדיקס, מנכ"לית הארגון, וריקרדו רושל, רכז הועדה הבינלאומית של הארגון.

הרצאה שירין הרצוג

מימין: רושל, הרצוג, בדיקס ובן יקר.

מאי 2019.